Hizmet Koşulları

trivago, kullanıcılarına seyahat, konaklama (oteller, tatil köyleri, vb.), gezi yerleri ve tüm seyahat hizmetleri hakkındaki tecrübelerini paylaşabildikleri bir platform sunan bir otel arama motorudur.

1. Hizmet Kapsamı

1.1. Bu hüküm ve koşullar zaman zaman değişikliklere tabidir ve doğrudan ya da dolaylı olarak (yani üçüncü şahıslar aracılığıyla) internet, mobil cihazlar, e-posta veya telefon ile sağlanan tüm hizmetlerimiz için geçerlir.

1.2. Web sitemizi kullanarak bu şart ve koşulları, buna ek olarak gizlilik politikasını, ayrıca çerezler politikasını okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi teyit etmiş olursunuz.

2. Hizmetler ve Sözleşme

2.1. trivago web sitesinde, trivago sistemi üzerinden üçüncü parti hizmetleri karşılaştırmak mümkündür.

2.2. Ayrıca bazı oteller için, kullanıcıların otelin rezervasyon sitelerine doğrudan bağlantı yoluyla seçili otelde rezervasyon yapma imkanı vardır (üçüncü şahıslar) (‘trivago Express Booking’ ve ‘trivago Book & Go’). Sonuç olarak, rezervasyon trivago sitelerinde değil doğrudan otelin rezervasyon sitesinde yapılacaktır. Bu gibi durumlarda, trivago kullanıcı için seyahat operatörü veya sözleşmesel taraf değil, sadece üçüncü şahsın otel rezervasyon sitesine teknik bağlantı sağlayan bir acentadır. Üçüncü şahsın websitesinde rezervasyon yaparak, kullanıcılar bu rezervasyon sitesinin şart ve koşullarına bağlı olacaklarını kabul etmektedir. Bu şartlar ve koşullar, üçüncü şahsın websitesinde görüntülenebilir. Üçüncü şahsın websitesinde bir rezervasyon yapıldığında, rezervasyon sitesi ile kullanıcı arasında bir sözleşme yapılır; ve bu nedenle kullanıcı ve trivago arasında hiçbir sözleşme yapılmaz. trivago, otelin rezervasyonuna sözleşmesel bir taraf değildir ve kullanıcının otel rezervasyonu altındaki her bir iddiası trivago'ya karşı değil üçüncü şahsa (rezervasyon sitesine) karşı ileri sürülecektir.

2.3. Bu anlaşma otel ve kullanıcılar arasındaki diğer anlaşmaları etkilemez.

3. trivago Topluluk ve Üye Alanı

3.1. Kullanıcıların trivago Topluluk’a katılma (buradan itibaren adı “Topluluk” olarak geçecek) ve/veya trivago Üye Alanı’nda üyelik hesabı oluşturma seçeneği bulunur. Kayıt olan kullanıcılar Topluluk’ta hem kendi oluşturdukları içerikleri yayınlamak, hem de idari fonksiyonlar yoluyla platformun gelişimine aktif olarak katılabilir. Kayıtsız kullanıcılar ücretsiz olarak trivago içeriğini okuyabilir.

3.2. Kullanıcılar trivago Üye Alanı aracılığıyla aramalarını yönetme ve kaydetme seçeneğine sahiptirler. Hesap oluşturmak için kullanıcılardan kişisel bilgiler istenmektedir. Kullanıcı adı haricinde kişisel bilgilerin hiçbiri görünür değildir. Detaylı bilgi için lütfen Gizlilik Politikamızı inceleyin. Hesabın silinmesi halinde tüm kullanıcı verileri kalıcı olarak silinecektir.

3.3. Bir kullanıcı birden çok kez kayıt olamaz. Kullanıcı kişisel bilgilerinin doğruluğu ve bütünlüğünden sorumludur.

3.4. Kullanıcı kendi kullanıcı hesabı bilgilerinin gizliliği, özellikle şifresinden sorumludur. Ayrıca trivago ve üçüncü şahıslarla ilgili kendi hesaplarının kullanımından sorumludurlar. Kullanıcı bu verileri üçüncü şahısların kullanımına ifşa etmemelidir.

3.5. Yanlış kullanıcı adı ve şifre kullanılarak trivago hizmetlerin izinsiz kullanılması durumunda, kayıtlı kullanıcı durumu derhal trivago'ya bildirmekle yükümlüdür

4. Gizlilik Politikası & E-posta reklamları

4.1. Kullanıcı tarafından sağlanan kişisel verilerin korunması trivago için önceliklidir. trivago veri koruma ile uyum sağlamak için her türlü çabayı göstermektedir. Herhangi bir sorunuz ya da bilgiye ihtiyacınız olursa, lütfen Gizlilik Politikası'nı okuyunuz.

4.2. trivago sadece sizin onayınız alındığı takdirde veya bir yasal hüküm ile verilerin toplanması, işlenmesi veya kullanımı için izin verilirse kişisel verilerinizi toplar, işler ve kullanır.

4.3. trivago, websitesinin / uygulamaların kullanımı ve çalıştırılması ve sunulan hizmetler için, yalnızca trivago tarafından gerçekleştirilen hizmetlerin provizyonu için gerekli verileri üretecek, işleyecek ve kullanacaktır. ‘trivago Express Booking’ kolaylığını kullanmak için, kullanıcı açıkça kredi kartına trivago N.V. tarafından işlem yapılmasını kabul etmektedir; bunlar otel rezervasyon sitesine otel rezervasyonunu gerçekleştirmek için bildirilebilir.

4.4. Kullanıcı Topluluk paneline kayıt sırasında veya trivago’nun servislerini kullanırken trivago’dan, trivago ile ilgili bilgi almayı kabul ettiğinde periyodik olarak ürün bilgisi alır. Bu izin yazılı bir konuşma veya e-posta yolu ile her zaman iptal edililebilir. trivago’dan onay e-postası geldikten sonra bu haber bülteni iznine dair e-posta iletilir. Bu e-postadaki bağlantıya tıkladığınızda haber bülteni almak için kayıtlı olursunuz.

5. Kullanıcı Yükümlülükleri

5.1. Kullanıcı trivago içeriğine yüklediği (metin, fotoğraflar, yorumlar, bağlantılar, vb.) hakların ediniminden sorumludur. Kullanıcı trivago'da yayınladığı içeriğin tüm haklarının kendisine ait olduğunu ve bu içerikten herhangi bir üçüncü şahsın haklarının zarar görmeyeceğini taahhüt eder. .

5.2. Kullanıcılar trivago'yu aşağıdaki amaçlar için kullanmamayı kabul eder:
  • değerlendirme ve yorum adı altındaki reklamlar,
  • gözden geçirilmiş bir öğe için özel bir içeriğin olmaması,
  • objektif olmayan ve kasıtlı olarak yanlış,
  • ahlaksız pornografik veya herhangi başka bir şekilde saldırgan,
  • özellikle telif hakkı olmak üzere üçüncü şahısların haklarını ihlal eden,
  • herhangi bir şekilde yürürlükteki yasaları ihlal veya suç teşkil eden,
  • virüs; yazılım, donanıma zarar veren; veya bilgisayar kullanımını etkileyebilecek diğer bilgisayar programlarını içerme,
  • anket veya mektup zinciri,
  • özellikle ticari amaçlar güderek diğer kullanıcılar hakkında kişisel verileri toplamak veya saklamak.
5.3. Kullanıcı trivago içeriği veya otomatik sayfa gösterimlerini üretmek için programlar veya fonsiyonlar kullanmayacağını temin eder.

5.4.Eğer ki şart ve koşullarda bir ihlal söz konusu ise, trivago kullanıcın içeriklerini herhangi bir bildirim ve sebep belirtmeksizin silme; trivago topluluktaki mil programı çerçevesinde kazanılan parayı ödememe ve kullanıcıyı trivago'dan tamamen uzaklaştırma haklarını saklı tutar. Suçların kovuşturması hakkı etkilenmez.

6. Fesih hakkı

6.1. trivago, üyelerin sayfaya girişini, bir hafta öncesinden haber vererek feshedebilir ve kayıtlarını silebilir. Üyeler de aynı şekilde bir hafta önce haber vermek koşuluyla üyeliklerini feshedebilirler. Önemli bir sebepten dolayı, süre vermeden fesih hakkı her iki taraf için de saklıdır.

7. Sorumluluk

7.1.trivago, kullanıcılar veya rezervasyon siteleri tarafından trivago'da yayınlanan içeriğin doğruluğu, kalitesi, bütünlüğü, güvenliği ve inanırlığından sorumlu değildirler. Özellikle oteller ve benzeri konaklama tesislerinin seçimi sırasında trivago’nun bir tavsiyesi söz konusu değildir.

7.2. Bu hizmet sayesinde ortaya çıkan bütün anlaşmalar trivago kullanıcıları ve ilgili dış sözleşme ortağı arasında bulunmaktadır. trivago kesinlikle bir organizatör veya seyahat acentesi gibi hareket etmez. Özellikle iptal ve iade durumlarında ilgili organizatör veya seyahat acentesi şartları ve koşulları geçerlidir. Rezervasyon ve ödemelerin işlenmesi için irtibat, bunun yanı sıra kontrat hakkındaki soruların muhtattabı rezervasyon sitesidir. trivago sözleşmeden doğan düzenlemeler, anlaşmalar ve iddianamaler kapsamında değildir; bunlar trivago kullanıcısı ve ilgili sözleşme rezervasyon sitesi arasında geçerlidir.

7.3. trivago Topluluk üyeleri veya rezervasyon siteleri tarafından yüklenen içeriğin doğruluğunu ve eksiksizliğini tahaddüt etmez. Bu içerik rezervasyon siteleri veya Topluluk tarafından websitesinde ilgili otelin referansı ile yayımlamak üzere sağlanmıştır. trivago’nun bu bilgiler dahilinde (özellikle resimler, yorumlar ve görüşler) etkisi söz konusu olamaz. Kullanıcı tarafından oluşturulmuş içerik ve rapor yayını trivago’nun görüşünü etkilemez. Özellikle trivago bu içeriğin kendine ait bir içerik olduğunu iddia etmez.

7.4. Hiperlinkler, reklam alanları, konaklama, gezi yeri ve acente hakkındaki ve diğer bilgiler trivago'nun üçüncü şahıslara yaptığı bir tavsiyeyi oluşturmaz. Teknik nedenlerden dolayı rezervasyon sitelerinden elde ettiğimiz fiyat güncellemeleri gerçek zamanlı değildir. Bu yüzden bazen rezervasyon sitelerindeki fiyatlar trivago'daki fiyatlarla aynı olmayabilir. trivago özellikle fiyat ve uygunluk açısından bilginin doğruluğunu garanti etmez.

7.5. trivago sorumluluk alanı içinde veya mücbir nedenlerden ötürü gerçekleşen zararlardan olmadığı için teknik arızalardan sorumlu degildir. trivago verilerin kesintisiz varlığını garanti etmez ve serbestçe seçilmiş süre boyunca teknik bakım yapabilir.

8. Hizmet Koşulları'nın değiştirilmesi

trivago'nun kullanımı sırasında güncel olan "Hizmet Koşulları" geçerlidir. Kayıtlı üyelere "Hizmet Koşulları"nın değişmesi durumunda, bu değişiklik e-posta yoluyla bildirilecektir . Kullanıcılar, güncel "Hizmet Koşulları"nı kullanabilirler, bilgisayarlarına kaydedebilirler ve yazdırabilirler.

9. Hukuk ve Yargı Seçimi

Kullanım Koşulları ve bu koşullar altında kullanıcıların trivago ile olan ilişkisi, Federal Alman Cumhuriyeti hukukuna tabidir. Almanya’da genel yargılaması bulunmayan iş adamları ve bireyler için Düseldorf genel yargı yeri olarak kabul edilir. Aksi takdirde yasal yargı geçerlidir. Almanca çeviri önceliklidir.