trivago Gizlilik Bildirimi

Son Güncelleme: Aralık 2022

Bu Gizlilik Bildirimi, trivago N.V ve bağlı kuruluşları ("biz", "bize" veya "trivago") tarafından işletilen tüm internet siteleri, uygulamalar veya diğer hizmetler ve teklifler (topluca "Hizmetler") için geçerlidir.

Bu Gizlilik Bildiriminde trivago'nun Hizmetleri kullanmanızla ilgili olarak kişisel verileri nasıl işlediği hakkında bilgi sunuyoruz. Kişisel veriler, doğrudan veya dolaylı olarak kimliğinizi belirlemede kullanılabilecek her türlü veridir.

Bir meta arama şirketi olarak trivago, sizi üçüncü tarafların internet sitelerine veya uygulamalarına yönlendirebilir. Bu üçüncü taraf hizmetlerle ilgili hiçbir kontrolümüz olmadığını ve bu üçüncü taraf hizmetlerini kullanımınızın, bu Gizlilik Bildirimine tabi olmayıp ilgili internet sitelerinde veya uygulamalarda yayınlanan gizlilik beyanına tabi olduğunu lütfen unutmayın.

Teknolojideki sürekli gelişmeler, hizmetlerimizdeki değişiklikler, yasa değişiklikleri veya başka nedenlerle Gizlilik Bildiriminde değişiklik yapmamız gerekebilir. Bu Gizlilik Bildiriminde düzenli olarak değişiklik yapacağımızdan sizden bu belge içeriğini takip etmenizi rica ediyoruz.

1. Bu Gizlilik Bildiriminde açıklanan kişisel verilerin işlenmesinden kim sorumludur?

trivago N.V., bu Gizlilik Bildiriminde açıklanan işleme faaliyetlerini kontrol eder. trivago, Hollanda yasalarına göre kurulmuş bir şirket olup ofisleri Kesselstraße 5-7, 40221 Düsseldorf, Almanya adresinde bulunmaktadır.

Veri koruma haklarınızı kullanmak ya da kişisel verilerinizin trivago tarafından işlenmesine veya bu Gizlilik Bildirimine ilişkin genel sorular sormak için privacy@trivago.com adresine bir e-posta göndererek ekibimizle iletişime kurabilirsiniz.

Doğrudan veri koruma yetkilimizle iletişime geçmek için lütfen privacy@trivago.com adresine konu satırında "Veri koruma yetkilisinin dikkatine" yazılı bir e-posta gönderin. Bu adrese gönderilen e-postaların otomatik olarak gizli posta haline gelmeyeceğini/sadece veri koruma yetkilisi tarafından okunmayacağını lütfen aklınızdan çıkarmayın. Veri koruma yetkilimizle gizli bir görüşme talep etmeniz halinde lütfen bu durumu bize göndereceğiniz e-postada belirtin; size böyle bir görüşme ayarlayalım.

2. Haklarınız

Kişisel verilerinizle ilgili olarak aşağıdaki haklara sahipsiniz. Bizimle nasıl iletişime geçeceğiniz ve bu hakları nasıl kullanacağınız hakkında bilgi almak için lütfen Bölüm 1'e bakın.

2.1 Genel haklar

İlgili yasal koşullar çerçevesinde yasa ile düzenlenmiş veri koruma haklarınız şunlardır: bilgi edinme hakkı (GVYK Madde 13), erişim hakkı (GVYK Madde 15), silme hakkı (GVYK Madde 17), düzeltme hakkı (GVYK Madde 16), işlemenin kısıtlanması hakkı (GVYK Madde 18) ve veri taşınabilirliği hakkı (GVYK Madde 20).

2.2. Rızanın geri alınması hakkı

Daha önce bize vermiş olduğunuz onayı istediğiniz zaman iptal etme hakkına sahipsiniz. Bunun sonucu olarak, kişisel verilerinizi gelecekte bu onaya istinaden artık işlemeyeceğiz. İznin iptal işlemi, iptal ettiğiniz zamana kadar izne dayalı olarak gerçekleştirilen herhangi bir işlemin meşruiyetini etkilemez.

2.3 Meşru menfaatlere dayalı olarak verilerin işlenmesine itiraz etme hakkı

Kişisel verilerinizi meşru menfaatler temelinde işlediğimizde özel durumunuzdan kaynaklanan nedenlerle bu tür işlemlere karşı istediğiniz zaman itiraz etme hakkına sahipsiniz. İtiraz etmeniz durumunda, menfaatleriniz, haklarınız ve özgürlüklerinize göre daha önemli bir hal alan işleme için zorlayıcı ve meşru gerekçeler ortaya koyamazsak veya yasal taleplerin yerine getirilmesi, uygulanması veya savunulmasına yardımcı olmadığı takdirde kişisel verilerinizi işlemeyi bırakacağız.

2.4 Doğrudan pazarlamaya itiraz etme hakları

Kişisel verilerinizi doğrudan pazarlama amacıyla işlediğimizde bu tür işlemlere istediğiniz zaman itiraz etme hakkına sahipsiniz. Doğrudan pazarlamanın herhangi bir türüne nasıl itiraz edeceğiniz hakkında daha fazla bilgi için lütfen Bölüm 6.1'e bakın.

2.5 Denetleyici kuruma şikayette bulunma hakkı

Kişisel verilerinizin yürürlükteki veri koruma mevzuatına aykırı olarak işlendiğini düşünüyorsanız yetkili bir veri koruma makamına şikayette bulunma hakkına da sahipsiniz. Avrupa Birliği'nin herhangi bir üye ülkesindeki herhangi bir veri koruma kurumuyla irtibata geçebilirsiniz. trivago için yetkili denetleme kurumu şöyledir: Landesbeauftragte für Datenschutz und Informationsfreiheit Nordrhein-Westfalen, Kavalleriestr. 2-4, 40213 Düsseldorf, Tel: 0211/38424-0, E-posta: poststelle@ldi.nrw.de.

3. Sizden hangi verileri topluyoruz?

Hizmetlerimizi kullandığınızda, aşağıdaki türde kişisel verilerinizi işleyebiliriz:

 • Kullanıcı bilgisi
  • Adınız, e-posta adresiniz, şifreniz gibi bir üye hesabı oluşturmak için toplanan kişisel veriler.
  • İletişim bilgileri ve posta adresiniz, yaşınız, cinsiyetiniz, ikamet ettiğiniz ülke, sosyal ağ profilleri, ekibimize gönderdiğiniz mesajlar, geri bildirimler, yorumlar, anketlere veya röportajlara verdiğiniz yanıtlar, tanıtım faaliyetlerimizden herhangi birine katılımınız gibi bizimle paylaşabileceğiniz diğer bilgiler.
 • Kullanım verisi
  • Hizmetlerimizi kullanarak bir arama yaptığınızda girdiğiniz ayrıntılar (gidilecek yer, tarih, misafir sayısı, para birimi dahil), görüntülenen fırsatlar ve tıklanan bağlantılar dahil olmak üzere Hizmetlerimizi nasıl kullandığınıza ilişkin bilgiler.
  • Pazarlama iletişimimizle olan etkileşim: Haber bültenimiz ve anında bildirimlerimiz dahil olmak üzere doğrudan pazarlama mesajlarımızla olan etkileşiminiz hakkında bilgi toplayabiliriz (örneğin, haber bültenimizi kaç kez açtığınıza veya içindeki bağlantılara kaç kez tıkladığınıza ilişkin analiz verileri).
 • Rezervasyon verileri: Hizmetlerimizi kullandığınızda ve Hizmetlerimizde listelenen bir konaklama yeri teklifinin bağlantısına tıkladığınızda, bu teklifi yapan online rezervasyon sitesi, kendi sitesinde sonradan yaptığınız herhangi bir yer ayırtma veya rezervasyonla ilgili kişisel verileri bize gönderebilir.
 • Konum verileri: IP adresinize (ülke veya şehir düzeyinde) dayalı olarak yaklaşık konum bilgilerini işleyebiliriz. Ayrıca, önceden izninizi almak kaydıyla, mobil cihazınızda size özel arama sonuçları sunmak için GPS verilerini kullanabiliriz.
 • Banka verileri: Konaklama rezervasyonu ve ödeme sürecine doğrudan dahil olmasak da, örneğin kullanıcılara komisyon vermek için zaman zaman banka bilgilerinizi paylaşmanızı isteyebiliriz.
 • Teknik veriler: IP adresi, çerezler, kimlik verileri (oturum kimliği, üye kimliği, cihaz kimliği), erişim durumu/HTTP durum kodu, tarayıcı yazılımı ve sürümü, işletim sistemi ve arayüzü, internet servis sağlayıcısı, dil ve diğer yapılandırma ayarları gibi bilgileri içerir.

4. Kişisel verilerinizi neden ve nasıl kullanıyoruz?

Aşağıda (i.) her bir amaç için kişisel verilerinizi toplama ve kullanma nedenlerimiz, (ii.) ilgili yasal dayanak ve (iii.) ilgili kişisel veri kategorileri hakkında bilgiler bulacaksınız. Kişisel verileriniz aşağıdaki amaçlarla kullanılabilir:

 • Konaklama fiyat ve tekliflerini karşılaştırmanıza ve ideal konaklama yerinizi bulmanıza yardımcı olmak da dahil olmak üzere Hizmetlerimizi sunmak.
  • Yasal dayanak: sözleşmenin ifası, rıza.
  • Kullanılan kişisel veri kategorileri: kullanıcı verileri, kullanım verileri, rezervasyon verileri, konum verileri, teknik veriler.
 • trivago kullanıcı hesabınız da dahil olmak üzere Hizmetlerimiz için emniyetli ve güvenilir bir ortam oluşturmak ve sürdürmek.
  • Yasal dayanak: yasal yükümlülüğe uygunluk, meşru menfaat.
  • Kullanılan kişisel veri kategorileri: kullanım verileri, teknik veriler.
 • Hizmetlerimizi nasıl kullandığınızı anlamak ve Hizmetlerimizi iyileştirme, sektördeki eğilimleri belirleme ve deneyiminizi iyileştirmek üzere yeni ürünler ve özellikler geliştirme amacıyla bizimle paylaşacağınız görüşleri kullanmak.
  • Yasal dayanak: rıza, meşru menfaat.
  • Kullanılan kişisel veri kategorileri: kullanıcı verileri, kullanım verileri, rezervasyon verileri, teknik veriler.
 • Size Hizmetlerimiz veya ilgili hizmetler hakkında doğrudan pazarlama iletişimi göndermek, size Hizmetlerimizde ve üçüncü taraf internet sitelerinde (kişiye özel olsun ya da olmasın) reklam sunmak ve promosyon faaliyetlerini (çekilişler ve benzer hediyeler gibi) yönetmek.
  • Yasal dayanak: rıza, meşru menfaat.
  • Kullanılan kişisel veri kategorileri: kullanıcı verileri, kullanım verileri, teknik veriler.
 • Sizinle iletişim kurmak, sorularınıza ve yorumlarınıza yanıt vermek ve müşteri hizmetleri sunmak.
  • Yasal dayanak: sözleşmenin ifası, meşru menfaat.
  • Kullanılan kişisel veri kategorileri: kullanıcı verileri, kullanım verileri, rezervasyon verileri, banka verileri.
 • Hizmetlerimizde yer alan online rezervasyon sitelerinin arama sonuç listesindeki yeri gibi üçüncü taraflarla olan sözleşme yükümlülüklerini yerine getirmek.
  • Yasal dayanak: sözleşmenin ifası, meşru menfaat.
  • Kullanılan kişisel veri kategorileri: kullanıcı verileri, kullanım verileri, rezervasyon verileri.
 • Yasal yükümlülüklere, kolluk kuvvetlerinden gelen taleplere uymak, dolandırıcılığı önlemek ve yasal hak taleplerini oluşturmak, uygulamak veya savunmak.
  • Yasal dayanak: yasal yükümlülüğe uygunluk, meşru menfaat, sözleşmenin ifası.
  • Kullanılan kişisel veri kategorileri: kullanıcı verileri, kullanım verileri, rezervasyon verileri, teknik veriler.

5. Verilerinizi kimlerle paylaşıyoruz?

Uygun bir hukuki dayanak olması koşuluyla, kişisel verilerinizi aşağıdaki alıcı kategorileriyle paylaşabiliriz:

 • Mülkiyetiyle tümüyle bizde olan bağlı kuruluşlar.
 • Kimlik doğrulama ortakları: örneğin, Facebook, Google veya Apple gibi üçüncü taraf hizmetlerini kullanarak Hizmetlerimize giriş yaptığınızda veya oturum açtığınızda.
 • Bize veri işleme hizmetleri sağlayan üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları, örneğin: barındırma ve depolama sağlayıcıları, müşteri hizmetleri sağlayıcıları, iletişim sağlayıcıları, güvenlik ve dolandırıcılık önleme sağlayıcıları, borç tahsildarları, analiz verileri, reklam ve pazarlama sağlayıcıları.
 • Güvenlik ve dolandırıcılık önleme hizmetleri, sosyal medya ağları ile reklam ve pazarlama sağlayıcıları gibi bize hizmet sağlayan ve bağımsız veri denetleyicileri olan üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları.
 • Müşterek ürün veya hizmet sunabileceğimiz iş ortakları. Bunlar, diğer üçüncü taraflarla birlikte Hizmetlerimiz aracılığıyla sunulan hizmetlerdir.
 • Oteller, havayolu şirketleri, araç kiralama şirketleri, sigorta firmaları, konaklama yeri sahipleri, seyahat kılavuzları veya etkinlik sağlayıcıları gibi üçüncü taraf seyahat tedarikçileri.
 • Kolluk Kuvvetleri. Yasa dışı faaliyetleri ve devlet veya kamu güvenliğine yönelik tehditleri önlemek, tespit etmek ve bunlarla ilgili dava açmak ve insanların yaşamlarına yönelik tehditleri önlemek.
 • Birleşme, elden çıkarma, konsolidasyon veya varlık satışı gibi kurumsal bir işlemin parçası olarak.

Verileri hizmet sağlayıcılarımıza aktardığımızda, bu sağlayıcılar verileri yalnızca görevlerini yerine getirmek için kullanabilir. Hizmet sağlayıcılar tarafımızca özenle seçilmiş ve görevlendirilmiştir. Bu kuruluşlar sözleşmeye bağlı olarak talimatlarımıza tabidir, uygun teknik ve organizasyonel önlemlere sahip bu servis sağlayıcılar tarafımızca düzenli olarak takip edilir.

6. Hizmete özel bilgiler

6.1 Haber bülteni

İlham verici seyahat içerikleri, anket veya çekiliş bağlantıları, Hizmetlerimiz üzerinden yaptığınız aramalarla ilgili hatırlatmalar veya Hizmetlerimiz ya da ortaklarımız tarafından sunulan hizmetlerle ilgili diğer haberleri içerebilecek haber bülteni hizmetleri sunuyoruz.

Doğrudan Hizmetlerimiz aracılığıyla bültenimize abone olduğunuzda, verdiğiniz e-posta adresinin size ait olduğunu teyit etmeniz için bir e-posta alacaksınız. Kaydınızı 24 saat içinde onaylamazsanız kişisel verileriniz bir ay sonra silinecektir.

Bizden artık haber bülteni almak istemiyorsanız her bir haber bültenimizin altbilgi bölümünde yer alan "abonelikten çık" bağlantısını kullanarak veya yukarıdaki Bölüm 1'de açıklandığı gibi gizlilik ekibimizle iletişim kurarak istediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.

6.2 trivago Kullanıcı Hesabı

trivago kullanıcı hesabı oluşturmak isteğe bağlıdır ancak bazı Hizmetlerimizdeki işlevlerden tam olarak yararlanmak için zorunlu olabilir.

trivago kullanıcı hesabınızdaki tüm verileri yönetebilir, değiştirebilir ve silebilirsiniz. Belirli bir süre kullanılmadığında, trivago Kullanıcı Hesabınızı otomatik olarak sileceğimizi lütfen unutmayın.

6.3 Business Studio

Business Studio kullanıyorsanız parola korumalı kişisel bir hesabınız olur; bu hesapta depolanan verileri görüntüleyip yönetebilirsiniz. trivago Business Studio hesabı olan otel yöneticileri, yeni veya ek özellikler hakkında doğrudan bilgi alabilir.

7. Çerezler hakkında bilgi

Hizmetlerimizi her kullandığınızda, çerezler ve diğer online izleme teknolojilerinden yararlanırız. Bu paragrafta, 'çerezlerin' neler olduğu, trivago tarafından nasıl kullanıldığı ve tercihlerinizi nasıl yöneteceğiniz hakkında bilgi bulabilirsiniz.

7.1 Çerezler nedir?

Çerezler, bir internet sitesini veya uygulamayı ziyaret ettiğinizde cihazınıza indirilen küçük metin dosyalarıdır. Çerezlerin yanı sıra web işaretleri, etiketler veya pikseller (bir web sayfasına yerleştirilen ve söz konusu sayfanın görüntülendiğini gösteren küçük grafik görüntüler) veya Yazılım Geliştirme Kitleri (SDK'ler: bir uygulamada depolanan izleme teknolojisi) gibi diğer izleme teknolojilerini de kullanabiliriz. Bu paragrafta, çerezler ve diğer izleme teknolojileri genel olarak "çerezler" olarak anılacaktır.

Çerezler, internet sitelerinin kullanıcıların cihazlarını tanımasına ve kullanıcıların görüntülediği ve etkileşimde bulunduğu içerik hakkında bilgi depolamasına ve böylece kullanıcılara özel bir deneyim sunmasına (örneğin, tercihleri ve ayarları hatırlamasına) olanak tanır.

Çerezler farklı kategorilere ayrılabilir:

 • Operatörlerine bağlı olarak:
  • Birinci taraf çerezleri, trivago tarafından internet sitelerimize ve uygulamalarımıza yerleştirilmiştir,
  • Üçüncü taraf çerezleri, internet sitelerimiz veya uygulamalarımızdaki reklam ortakları, güvenlik sağlayıcıları ve sosyal medya ortakları gibi harici sağlayıcılar tarafından işletilir.
 • Sürelerine bağlı olarak:
  • Oturum çerezleri: tarayıcınızı kapattığınızda otomatik olarak silinen çerezler.
  • Kalıcı tanımlama bilgileri: çerezlere bağlı olarak değişebilen belirli bir süreden sonra otomatik olarak silinen tanımlama bilgileri. Çerezleri istediğiniz zaman tarayıcı güvenlik ayarlarından silebilirsiniz.

7.2 trivago, çerezleri nasıl kullanır?

trivago veya internet sitelerimiz ya da uygulamalarımızdaki üçüncü taraf çerezleri işleten harici sağlayıcılar, yukarıda açıklanan çerezleri şu şekillerde kullanır:

 • Kesinlikle gerekli: Bu çerezler Hizmetlerimizi kullanabilmeniz için gereklidir. Bu çerezler olmadan Hizmetlerimiz düzgün bir şekilde sunulamaz.
 • İşlev çerezleri: Bu çerezler, internet sitelerimizde veya uygulamalarımızda yaptığınız seçimleri (örneğin, seçtiğiniz dil veya para birimi) hatırlamamızı ve size gelişmiş ve kişiselleştirilmiş özellikler sunmamızı sağlar. Bu çerezlere izin vermezseniz bu işlevlerin bir kısmı veya tamamı düzgün çalışmayabilir.
 • Performans amaçlı tanımlama bilgileri: Bizim tarafımızdan veya bazı durumlarda iş ortaklarımız tarafından yerleştirilen bu çerezler, Hizmetlerimizin performansı hakkında bilgi toplamamıza olanak tanır (örneğin, en çok veya en az erişilen/kullanılan sayfaların hangisi olduğu). Bu bilgileri Hizmetlerimizi sürdürmek, geliştirmek ve iyileştirmek için kullanırız. Bu çerezlere izin vermezseniz internet sitelerimizi ve uygulamalarımızı ziyaret ettiğiniz zamanı bilemeyiz ve bunların performansını takip edemeyiz.
 • Pazarlama çerezleri: Bu çerezler, reklam ortaklarımız tarafından internet sitelerimiz ve uygulamalarımız aracılığıyla yerleştirilir. Bu şirketler tarafından ilgi alanlarınıza ilişkin bir profil oluşturmak ve üçüncü taraf internet sitelerinde size ilgili reklamlar göstermek için kullanılabilir. Bu çerezlere izin vermezseniz daha az kişiselleştirilmiş reklamlarla karşılaşırsınız.

İnternet sitelerimize ve uygulamalarımıza yerleştirilen çerezlerin bazıları iş ortaklarımızdan gelmektedir.

İnternet sitemizdeki temel işlevleri sunmak üzere meşru menfaatimize dayanarak internet sitesinin çalışması için kesinlikle gerekli olan araçları kullanırız. Bu gibi durumlarda, uçbirim cihazındaki bilgilere erişim ve bilgilerin saklanması kesinlikle gereklidir; bu işlemler AB üye devletlerinin ePrivacy Direktifi'ndeki uygulama yasalarını temel alınarak, Almanya'da Bölüm 25 (2) TTDSG uyarınca gerçekleşir.

Ek işlevler sunan gerekli olmayan (isteğe bağlı) diğer araçların tamamını sizin onayınızı alarak kullanırız. Uçbirim cihazındaki bilgilere erişim ve bilgilerin saklanması, AB üye devletlerinin ePrivacy Direktifi'ndeki uygulama yasalarını temel alarak, Almanya'da TTDSG Madde 25 (1) uyarınca gerçekleşir. Veri işlenmesi bu araçlar kullanılarak yalnızca önceden onayınız alınmışsa gerçekleşir.

Kişisel verilerin üçüncü ülkelere (ABD gibi) aktarılması durumunda, lütfen bunun yol açabileceği risklerle ilgili olarak Bölüm 8'e ("Diğer ülkelere aktarım") bakın.

7.3 Çerez tercihlerinizi nasıl yönetebilirsiniz?

İnternet sitelerimizin altbilgi bölümündeki ilgili bağlantıyı kullanarak veya tarayıcınızın araç çubuğundaki "Yardım" bölümünü ziyaret ederek internet tarayıcınızdaki ayarları çerezleri reddedecek şekilde yapılandırarak, gerekli olmayan çerezleri kullanmamıza verdiğiniz izni istediğiniz zaman geri çekebilir veya değiştirebilirsiniz. Kişiselleştirilmiş reklamlardan nasıl çıkacağınızı öğrenmek için www.youronlinechoices.com veya www.youradchoices.com adreslerini de ziyaret edebilirsiniz.

Mobil cihazınızdaki işletim sisteminiz, kendi içindeki ayar işlevi aracılığıyla çerezleri kontrol etmenize olanak tanıyabilir. Daha fazla bilgi için cihaz üreticinizin talimatlarına bakın. Çerezleri reddetmeyi seçerseniz Hizmetlerimizin bazı bölümleri amaçlandığı gibi çalışmayabilir veya hiç çalışmayabilir.

8. Diğer ülkelere aktarım

Yaptığımız iş küresel boyutta olduğundan, kişisel verilerinizi uluslararası alanda mülkiyeti tamamen bizde olan bağlı kuruluşlara ve hizmet sağlayıcılarımızla paylaşabiliriz. Bu gibi kuruluşlar kişisel verilerinizi, veri koruma yasaların AB yasalarına veya ikamet ettiğiniz ülkede geçerli olan yasalara göre farklı olabilen diğer ülkelerde işleyebilir.

Böyle ülkeler Avrupa Komisyonu yeterlilik kararına tabi olmadığında, kişisel verilerinizin aktarımının Avrupa Komisyonu tarafından yayınlanan Standart Sözleşme Maddeleri gibi geçerli yasalarla uyumlu olduğundan emin olmak için ek önlemler alırız.

Üçüncü bir ülkeye aktarım yapılmasına izin veriliyorsa ve herhangi bir yeterlilik kararı veya uygun güvenceler mevcut değilse ilgili üçüncü ülkedeki yetkili makamların aktarılan verileri toplamak ve analiz etmek için bunlara erişmesi mümkündür ve bu risk vardır; etkilenen haklarınızın uygulanabilirliği garanti edilemez.

9. trivago verilerinizi nasıl korur?

Kişisel verilerinizi koruma taahhüdümüzün bir parçası olarak, kişisel verilerinizin yanlışlıkla veya kasıtlı olarak manipüle edilmesini, kaybolmasını, yok edilmesini veya yetkisiz kişilerin erişmesini önlemek için uygun teknik ve organizasyonel önlemleri aldık. Bunlar arasında rumuz belirleme, şifreleme, güvenlik duvarları veya erişim kontrolleri bulunmaktadır. Güvenlik önlemlerimizi teknolojik gelişmelere uygun olarak güncellemek için düzenli olarak gözden geçiriyoruz.

10. Verileriniz ne zaman silinecek?

Kişisel verilerinizi yalnızca toplanma amaçları doğrultusunda ve geçerli yasalara uygun olarak ihtiyaç duyulduğu veya izin verildiği sürece saklarız. Daha sonra, yasal zaman aşımı sürelerinin sona ermesine kadar geçen sürede verilere ihtiyacımız kalmamışsa (örneğin, medeni hukuk talepleri veya muhasebe ve vergi hukuku nedenleri için kanıt amacıyla) veya kişisel verilerinizin belirli bir durumda işlenmeye devam edilmesi için veri koruma yasası kapsamında başka bir yasal dayanak yoksa verileri derhal sileriz. Verilerinizi, daha uzun süreli olarak istatistiksel analiz amacıyla kullanmak istediğimizde bunları anonim hale getireceğiz.